• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Vincent Viktor Severski

"Dystopia" to czwarta część niezwykle chętnie czytanej serii "Zamęt" autorstwa Vincenta Viktora Severskiego i doskonałe zwieńczenie historii, w której główną rolę grają szpiedzy, zagadki i tajemnice. "Dystopia" jest doskonałym kryminałem, który nie pozwala oderwać się do lektury nawet na chwilę.

Poprzednie części poruszające tematykę przygód agentów wywiadu wreszcie znalazły swoje zakończenie. Historia rozpoczyna się, gdy Jerzy Kaziura zostaje wicepremierem i koordynatorem służb, jednocześnie wprowadzając niemały chaos na różnych szczeblach władzy. W tym czasie Wolski, Cichy, Leski oraz Winiarska zostają aresztowani, a AW rozwiązana.

Na wolności pozostają tylko nieliczny agenci, którzy przy wsparciu zagranicznych służb wywiadowczych postanawiają ochronić siebie oraz przyjaciół. W ramach rozwoju wydarzeń na jaw wychodzą także prawdziwe intencje Jerzego Kaziury. Książka przedstawia niesamowitą historię walki na wielu frontach i losy wielu różniących się od siebie bohaterów. Ostatnia już część serii "Zamęt" spina klamrą wszystkie poprzednie wydarzenia i rozwiązuje niewyjaśnione wcześniej zagadki.