• baner1.jpg

Piosenka to nie tylko muzyka, ale przede wszystkim dobry tekst…

KONKURS RECYTATORSKI

pod hasłem „Siła słów w piosence”

1.     Konkurs jest organizowany przez zespół polonistyczny w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie.

2.     Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas naszej szkoły.

3.     Założeniem konkursu jest popularyzacja polskich tekstów kultury, uwrażliwianie na piękno i rangę słowa w piosence oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich.

4.     Repertuar obejmuje jeden utwór (ewentualnie fragment lub collage tekstów) następujących autorów: A. Osieckiej, J. Przybory, J. Kofty, W. Młynarskiego, J. Cygana.

5.     Czas występu nie może przekroczyć 5 minut.

6.     Ocena prezentacji zostanie dokonana z uwzględnieniem następujących kryteriów:

- dobór repertuaru,

- interpretacja utworu,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

6. Zgłoszenia przyjmują Panie polonistki do 15 lutego 2019 r.

7. Konkurs zostanie przeprowadzony 21 lutego 2019 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

8. Zwycięzcy zostaną uhonorowani dyplomami i najwyższymi ocenami z języka polskiego.

VII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "EPIZODY Z HISTORII NAJNOWSZEJ POLSKI W KOMIKSIE" (rok szkolny 2018/2019)

Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i Sp-ka, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do VII edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub  fikcyjnego bohatera.

Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych:

• 11-13 lat;
  • 14-16 lat;
  • 17-19 lat.

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Instytut Pamięci Narodowej
ul. Wołoska 7
02-675 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. VII edycja” do 29 marca 2019 r.

Ogłoszenie wyników na stronie www.ipn.gov.pl: 7 maja 2019 r.

Uroczyste rozdanie nagród – 31 czerwca 2019 r. w CE IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGULAMIN KONKURSU >>>