• 3a.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Przed nami I Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych. Mrągowo pełne jest niezwykłych, utalentowanych osób. Doceńmy Je!

Kandydatów można zgłaszać do 16 lutego 2024, w pięciu kategoriach. Wyniki poznamy 16 marca podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Mrągowskim Centrum Kultury.

Podpisane dokumenty należy złożyć w:

- Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A

- Biurze Obsługi Mieszkańców w Ratuszu (wejście od ul. Mały Rynek)

lub przez ePUAP: /ummragowo/SkrytkaESP

Szczegóły, regulamin + formularze dostępne są na stronie:

www.mragowo.pl/aktualnosci/8345-i-mragowska-gala-miasta-ludzi-aktywnych-czekamy-na-zgloszenia

KATEGORIE:

Biznes – Wyróżnij biznesowe wydarzenie, sponsora, firmę lub przedsiębiorcę, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej społeczności.

Sport – Zgłoś sportowe wydarzenie, drużynę, trenera lub sportowca, którzy inspirują nas do aktywnego stylu życia.

Edukacja – Zgłoś szkolną inicjatywę, ucznia lub nauczyciela, którzy kształcą i inspirują kolejne pokolenia.

Kultura – Wyróżnij kulturalne wydarzenie, grupę kulturalno-artystyczną lub artystę, którzy wnoszą do naszego miasta sztukę i kulturę.

Działalność Społeczna – Wyróżnij inicjatywę lokalną, organizacją pozarządową lub społecznego działacza/działaczkę, którzy bezinteresownie pracują dla dobra społeczności.

ZGŁOŚ KANDYDATA>>>

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Blizny historii. Ślady II wojny światowej w mojej okolicy”.

Konkurs ma na celu rozwijanie wrażliwości młodzieży wobec dramatycznych losów regionu i jego mieszkańców. Zadaniem uczestników jest uchwycenie zachowanych, w całości lub częściowo śladów
II wojny światowej w ich najbliższym otoczeniu. Poprzez poszukiwanie historycznych pozostałości pragniemy zachęcić młodzież do rozwijania wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej.

Ocenie jury pod przewodnictwem profesjonalnego fotografa podlegać będzie walor artystyczny fotografii, jej związek z ideą konkursu oraz sporządzona pisemnie relacja opisująca uchwycony fakt, osobę, miejsce, budynek itp.

Wybrane prace, mające reprezentować placówkę w konkursie (do 3 zdjęć na placówkę), należy przesłać np. poprzez https://wetransfer.com jako plik elektroniczny na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 stycznia 2024 r.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród rzeczowych połączone z otwarciem wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych nastąpi podczas uroczystego spotkania w Muzeum II Wojny Światowej
w Gdańsku w terminie do 29 marca 2024 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje, regulamin i formularze znajdą Państwo na stronie: https://muzeum1939.pl/konkurs-fotograficzny-dla-uczniow-szkol-ponadpodstawowych-blizny-historii-slady-ii-wojny-swiatowej-w/aktualnosci/6392.html

-------------------------

Kamil Rutecki