• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Projekt " Zapomniane niezapomniane słowa", przygotowany przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury- "ojczysty dodaj do ulubionych".

 

 

Podsumowanie konkursu (Nie)zapomniane słowa

Do konkursu zostało zgłoszonych 47 prac, w tym 44 z I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie, 2. prace z Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie i 1. z Zespołu Szkół w Pieckach. Konkurs skierowany był do młodzieży z III klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs stanowi część programu edukacyjno-kulturalnego pt. "(Nie)zapomniane słowa" organizowanego od marca 2016 r. na terenie powiatu mrągowskiego przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę.

Okazało się, że pomysłowość i wyobraźnia uczniów nie mają granic i że język ojczysty nie jest im obojętny, może być również inspiracją do zabawy.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas gimnazjalnych (trzecia klasa) i licealnych wraz z  nauczycielami do konkursu organizowanego przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę i naszą szkołę pt. SZUKAMY ZAPOMNIANYCH SŁÓW. Szukajcie z nami słów, których już nie znacie, które słyszycie rzadko lub wcale. Z Waszą pomocą chcemy je przywrócić do życia i zachować. Gdzie i jak szukać? Nie ma żadnych ograniczeń - na przykład w lekturach i starych wydaniach gazet, w filmach, wreszcie w rozmowach z rodzicami, dziadkami i starszymi osobami. Liczy się pomysł i chęci - dla najlepszych czekają nagrody. Zachęcamy do zabawy z językiem ojczystym i zapoznania się z regulaminem konkursu.

19 lutego 2016 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami języka polskiego oraz z bibliotekarzami szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu mrągowskiego, inicjujące realizację projektu " Zapomniane niezapomniane słowa", przygotowanego przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury- "ojczysty dodaj do ulubionych".