• to_napis.jpg

Byliśmy tam -------------->>>>

Dnia 02.06.2017r. uczniowie klas 1b i 2b wraz z opiekunami: p. Renatą Nowotnik, p. Jackiem Lewkowiczem oraz p. Jarosławem Kobusem wybrali się na wycieczkę, na targi „Pro Defense” w Ostródzie. Po przybyciu na miejsce zaczęliśmy od zwiedzania „ścieżki edukacyjno- historycznej”. Na Polskiej Ścieżce Zbrojeniowej można było zobaczyć prawie 140 grup rekonstrukcyjnych i ich pokazy, a także poznać całą historię polskiej wojskowości. Po przebyciu zaplanowanej trasy i zapoznaniu się z ważnymi informacjami, kilkoro chętnych uczniów wzięło udział w przygotowanym torze sprawnościowym, złożonym z różnych przeszkód. Po zmaganiach na torze podzieliliśmy się na mniejsze grupy, po czym udaliśmy się na dalsze oglądanie pokazów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Dziękujemy za możliwość udziału w targach i mile spędzony czas.

Magda Waszkiewicz

W marcu 2013 roku patronat nad naszą szkołą objęła Akademia Obrony Narodowej  w Warszawie.

Utworzenie, od 1 września 2014 roku , klasy inżynieryjno – obronnej jest wynikiem współpracy nawiązanej z AON ( od 1 października 2016 - Akademii Sztuki Wojennej).

Została ona zarejestrowana w Warmińsko – Mazurskim Kuratorium Oświaty jako innowacja pedagogiczna. Najważniejszym elementem tej innowacji jest wprowadzenie, w klasach drugiej i trzeciej, przedmiotu dodatkowego: „ Bezpieczeństwo Państwa”.

Jego program został przygotowany wspólnie przez AON i naszą szkołę.

Cel innowacji:

Poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa państwowego i publicznego.

Przygotowanie młodzieży do studiów na kierunkach związanych z bezpieczeństwem.

Zdobywanie umiejętności niezbędnych do pracy w służbach państwowych i samorządach.

Promowanie uczelni i służb związanych z bezpieczeństwem i obronnością.

28 lutego, jak co roku, odbyła się w naszej szkole wieczornica poświęcona rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku przygotowali ją uczniowie klas 2b i 2c oraz 3b wspierani przez chór, którego opiekunem jest pan Piotr Markowicz.

9 grudnia uczniowie klasy 2b, pod opieką nauczycieli: p. Renaty Nowotnik i p. Jarosława Kobusa, wzięli udział w wycieczce do Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Był to pierwszy pobyt tej klasy w Akademii, uczniowie mieli więc okazję poznać Uczelnię w czym pomogli oprowadzający nas studenci. Jednym z punktów programu wycieczki było poznanie oferty edukacyjnej Akademii oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.