• 3a.jpg
  • 2020_1b.jpg

Najnowsze wydarzenia z życia szkoły

Piąty rok z rzędu Nasze Liceum znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce, otrzymując tytuł „Brązowej Szkoły 2023” w Rankingu Liceów Ogólnokształcących – Perspektywy.

Dzięki stuprocentowej zdawalności egzaminu maturalnego 2022 i jego bardzo dobrymi wynikami jakościowymi uplasowaliśmy się na 720 miejscu, odnotowując tym samym awans aż o 107 miejsc w stosunku do zeszłego roku.

Ten sukces, to wynik świetnej pracy grona pedagogicznego oraz Was Drodzy Uczniowie, waszej ambicji i determinacji.

Dumni z sukcesu i wysokiej pozycji rankingowej nadal wspólnie pracujmy nad osiąganiem jak najlepszych wyników edukacyjnych.

Jan Parda

17 stycznia uczniowie i nauczyciele Naszego Liceum przenieśli  się o 50 lat wstecz prosto do czasów Władysława Gomułki i Edwarda Gierka. "Bareja by tego nie wymyślił, czyli dzień z życia w PRL-u", to zainicjowane przez Samorząd Uczniowski i zrealizowane pod okiem nauczycieli historii wydarzenie, którego celem było uświadomienie dzisiejszej młodzieży, w jak różnych od dzisiejszych czasach dorastali ich rodzice i dziadkowie.

13 grudnia w auli naszego liceum miało miejsce uroczyste podsumowanie Dni Kultury Języka Polskiego: rozstrzygnięcie konkursów, koncert laureatów i wręczenie nagród w obecności Pani Starosty Barbary Kuźmickiej – Rogala. Tegorocznej edycji DKJP przyświecało hasło Ad fontes (Do źródeł), czyli powrót do tradycji antycznej, której spuścizna wciąż uobecnia się w naszej kulturze, także w języku.

W środę 21 grudnia zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego  Olimpiady Statystycznej, do którego przystąpiło 1188  uczniów szkół ponadpodstawowych w kraju, a odbył się on w naszej szkole 7 grudnia i  był monitorowany przez Komitet Okręgowy z Olsztyna.  Beniamin, Maciej i Oliwier zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami z szeroko pojętej statystyki, które wymagały interdyscyplinarnej wiedzy.

W przeddzień przerwy świątecznej celebrowaliśmy w naszej szkole Wigilię w gronie, niewątpliwie bliskich sobie osób, koleżanek i kolegów z klasy pod opieką równie bliskich nam wychowawców. W szkole a uroczyście, elegancko, pysznie, radośnie i serdecznie. Jak w domu!

klasa II a

pod opieką p. Mateusza Przybysza

Dziś odbyła się czwarta edycja konkursu „The Voice of LO” zorganizowanego przez p. Piotra Markowicza i Samorząd Uczniowski.
11 uczniów wzięło udział w konkursie, który składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy wykonywali dowolny utwór.

Czerwona czapka z pomponem rodem z Disney'a czy wielkie serce wzorem Świętego Mikołaja z Miry? Nam się udało połączyć te dwa światy. 6. grudnia, w dniu imienin Mikołaja,  porwani zapałem naszych koleżanek Julii Gilarowskiej i Wiktorii Konopki, zorganizowaliśmy kiermasz świątecznych wypieków, z którego cały dochód przekazaliśmy na konto  Domowego Hospicjum św. Wojciecha w Mrągowie.