• baner1.jpg

Najnowsze wydarzenia z życia szkoły

Znalezione na starym szkolnym parapecie :)

Dobiega koniec roku szkolnego, a więc każdy z uczniów musiał zrealizować projekt edukacyjny. Niektórzy wykonali projekt w pierwszym semestrze, a byli też i tacy, którzy zaprezentowali swoje doświadczenia w tym półroczu. Głównie dziewczęta realizowaly projekt w formie zrobienia maseczek, peelingów bądź perfum z naturalnych składników.

Z kilkudniowym opóźnieniem obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował zabawę terenową, w której klasy pierwsze i drugie rywalizowały o miano najlepszej klasy w szkole. Uczniowie mieli do rozwiązania 11 zadań, między innymi rozwiązywali krzyżówkę, szukali ukrytych wstążek w terenie czy nagrywali własne wykonanie piosenki na scenie małego amfiteatru.

W poniedziałek sześcioro naszych uczniów z opiekunem p. Piotrem Markowiczem wzięło udział w wycieczce do Senatu, będącą nagrodą za Przegląd Szkół. W wycieczce wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół powiatu, więc była okazją do integracji.

W roku szkolnym 2019/2020  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie  planuje się utworzenie 8 oddziałów. (ok. 240 miejsc) klas pierwszych (4 oddziały dla uczniów po ukończeniu gimnazjum i 4 oddziały po ukończeniu szkoły podstawowej) z następującymi przedmiotami rozszerzonymi: