• to_napis.jpg

Najnowsze wydarzenia z życia szkoły

Od 2001 r. obchodzony  jest  W Polsce  -Dzień  Papieski - dzień wdzięczności  i promocji  nauczania  Jana Pawła  II. Przypada on zawsze na 16 października w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Jak co roku uczniowie  naszej  szkoły upamiętnili ten dzień, przygotowując prezentację i plakaty na temat związany z tegorocznym  hasłem " Promieniowanie Ojcostwa ".

Tak się świętuje tylko w I LO!    W naszej szkole 14 października trwał dwa dni (11.10-12.10.2018 r.)! Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w czwartek (11.10.18 r.) do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na seans filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Zaś dziś, wczesnym piątkowym popołudniem (12.10.18 r.) odbyła się akademia. Był to czas wzruszeń, wyróżnień, życzeń, serdeczności i uśmiechów.

W piątek 5 października 2018 r . zostało oficjalnie otwarte nowe boisko wielofunkcyjne przy naszej szkole. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa, Pan Antoni Karaś – Starosta Mrągowski, członkowie Zarządu i radni Powiatu Mrągowskiego, Pan Stanisław Bułajewski – radny Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Pan Józef Maciejewski – Wójt Gminy Sorkwity oraz inne osoby związane z oświatą i sportem.

6 października 2018 r. na największym obiekcie w kraju - PGE Narodowy - odbyły się dwunastogodzinne rekolekcje. Największa "katolicka impreza" organizowana w tym czasie w Europie dla młodzieży. Wzięło w niej udział 40-tys. młodych ludzi wśród nich byli nasi uczniowie.
Ewangelizacja rozpoczęła się w samo południe spektakularnym wjazdem  na  płytę stadionu grupy 20. sióstr zakonnych na motorach, a zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu.