• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

We czwartek 11 kwietnia duża grupa tegorocznych maturzystów z klas A,C i D wyjechała pod opieką wychowawców na Dni Otwarte Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W budynku Biblioteki Głównej swoje stoiska wystawiły wszystkie kierunki i koła naukowe olsztyńskiej uczelni.

Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt, na którym studenci zdobywają specjalistyczne umiejętności oraz porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy wybór kierunku studiów mają już za sobą. Uczestniczyli także w wykładach dotyczących egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wielu uczniów wzięło udział w  spotkaniu z dziennikarką Dorotą Wellman oraz z historykiem - youtuberem Wojciechem Drewniakiem w spotkaniu z cyklu "Historia bez cenzury". Nasza kadra pedagogiczna miała z kolei okazję powspominać studencką atmosferę oraz spotkać kilku naszych absolwentów, którzy byli mile zaskoczeni naszą obecnością. 

Po nazbieraniu całych naręczy folderów informacyjnych oraz wydziałowych pamiątek, a także nawiązaniu ciekawych uczelnianych kontaktów rozpoczęła się faza druga wycieczki: czas na przedmaturalne odstresowanie podczas zakupów w Galerii Warmińskiej. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym: część błądząca w chmurach obejrzała "Diunę", natomiast grupa nastawionych na sukces finansowy realistów zdecydowała się na film "Budda. Dzieciak '98". 

Wyjazd okazał się bardzo owocny.  Dał maturzystom przedsmak studiowania i zmotywował do wytężonego wysiłku na ostatniej prostej przed maturą.