• 3a.jpg
  • 2023-01-30.jpg

W czwartek 28 grudnia zostały ogłoszone wyniki etapu szkolnego Olimpiady Znajomości Afryki i lista osób zakwalifikowanych do jej etapu okręgowego. Naszą szkołę reprezentować będą Barbara Kaczmarczyk z klasy 2d i Szymon Masłowski z klasy 2a, którzy stwierdzili, że zainteresowali się kontynentem afrykańskim, bo jest bardzo zróżnicowany, mało znany i mogą poznawać go wielopłaszczyznowo.

Przygotowując się do olimpiady zgłębiali szczegółową wiedzę o historii kontynentu, środowisku przyrodniczym, sprawach społecznych, gospodarczych, walorach kulturowych, turystycznych i poszczególnych jego państwach.

Gratulujemy Basi i Szymonowi, jednocześnie życząc im wytrwałości w dalszym poznawaniu Afryki i sukcesu w zawodach okręgowych.

Justyna Kindziera