• 3a.jpg
  • 2023-01-30.jpg

11 maja gościliśmy w naszej szkole jednego z jej najbardziej znanych absolwentów. Sebastian Staszewski ( matura 2010)  - dziennikarz sportowy, pisarz, scenarzysta i producent filmowy. Spotkanie, zorganizowane w sali gimnastycznej, było poświęcone nie tylko sportowi, którym Sebastian, jako zawodowy dziennikarz, zajmuje się od piętnastego roku życia.

Gość wspominał w jego trakcie barwne szkolne czasy i nauczycieli, którzy go uczyli. Przede wszystkim jednak pokazywał młodzieży, jak ważne jest w życiu realizowanie pasji. Sam jest zresztą tego żywym przykładem. W jego przypadku pasja zaowocowała dwiema książkami:  „ Tajemnice kadry” i „ Peszkografia”, scenariuszami dwóch filmów: "Druga połowa" i "Wygrać marzenia" oraz  dziesiątkami wywiadów z największymi gwiazdami futbolu. Swoje książki Sebastian zaprezentował uczniom. Dwóch z nich, zadających najciekawsze pytania, otrzymało je z dedykacją gościa.

Karierę zawodową Sebastiana można podsumować stwierdzeniem: jeżeli czegoś bardzo chcesz, cały Wszechświat sprzysięgnie się, by pomóc Ci to osiągnąć.