• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Środa 29 marca 2023r. została ogłoszona Dniem Otwartym Szkoły, z tegoż powodu w naszych murach zagościli ósmoklasiści mrągowskich podstawówek. Na korytarzach zrobiło się jeszcze gwarniej, a na lekcjach jeszcze ciekawiej. Nauczyciele i uczniowie naszego liceum starali się przekonać uczniów klas ósmych, że nauka może być fascynującą przygodą.

Przygotowane zostały pokazy zajęć, które miały stanowić wizytówkę profili naszej szkoły. Można było poeksperymentować na chemii, sprawdzić się z wiedzy geograficznej na interaktywnym quizie, podejrzeć ćwiczenia na hali sportowej, pokonwersować po angielsku, a nawet przymierzyć rycerską zbroję! A w auli szkolnej na nasze młodsze koleżanki i młodszych kolegów czekał pokaz zdjęć z działań Samorządu Uczniowskiego i kolejna dawka rywalizacji.

Jakby wrażeń było mało, wszystko to zostało okraszone teatralnym wydarzeniem- w Mrągowskim Domu Kultury młodzież z naszego liceum wystawiła sztukę Moliera pt. Skąpiec, na którą zostali zaproszeni zwiedzający naszą szkołę ósmoklasiści.

Było barwnie, głośno i wesoło.

A na koniec mały apel: Drodzy Ósmoklasiści, wróćcie do nas we wrześniu! I weźcie ze sobą koleżanki i kolegów?