• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg
Ksawier o sobie:
"Kilka lat temu w lokalnym radio udzieliłem wywiadu, podczas którego wspomniałem o tym, że chcę zostać mistrzem Polski w zapasach. Marzenie to udało mi się zrealizować.
W dniach 18-20.11.2022r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu wolnym. Po bardzo ciężkich walkach w kategorii 85 kg zdobyłem złoty medal i zostałem mistrzem Polski.
Podczas tych zawodów mogłem spotkać się i zmierzyć z najlepszymi zawodnikami z Polski, co uczy i jest świetnym doświadczeniem. To byli bardzo mocni przeciwnicy. Trzeba mieć trochę szczęścia tak jak w walce finałowej, kiedy to broniąc się udało mi się przechwycić rękę przeciwnika i wyłożyć go do pozycji na plecy.
Na co dzień trenuję w klubie sportowym LUKS Marcinkowo. To klub zapaśniczy w stylu wolnym i klasycznym. Zawodnicy spotykają się we wtorki (17:40-19:40 i piątki (17:00-19:00) na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie. Na spotkania zapraszam wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją sprawność fizyczną i w fajnej atmosferze spędzić czas. Sport uprawiam dla zdrowia i dobrego samopoczucia, co zaszczepił we mnie mój tata. Jeśli przy okazji zdarzają się sukcesy jak mistrzostwo Polski, to jeszcze bardziej motywuje.
Pewnie jak każdy sportowiec w domu w swoim pokoju mam miejsce, w którym znajdują się moje medale, puchary i dyplomy, które w przeszłości zdobywałem w zawodach zapaśniczych. Nie chcę się chwalić jaki kolor medali przeważa" 🙂
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🤼‍♂️🤼‍♂️🥇🥇🥇