Wybór Polaka na papieża był wielkim wydarzeniem na całym świecie, ale szczególnie w Polsce. Dlatego od 2001r. dzień 16 października określany jest Dniem Papieskim.

W tym roku obchodzimy go pod hasłem Veritatis splendor - „ Blask Prawdy”.

Wokół tego dnia od lat organizowane są w Polsce i środowiskach polonijnych liczne nabożeństwa, czuwania modlitewne, konferencje, wydarzenia kulturalne (koncerty, wystawy), sportowe, charytatywne.

Uczniowie naszej szkoły, jak zawsze, włączyli się w obchody tych uroczystości.  Bieżącym roku w sposób szczególny zaangażowali się uczniowie z klasy Ic i Id, przygotowując prace, plakaty, wystawkę na korytarzu szkoły.

Uczniowie wyeksponowali wartości, którymi kierował się papież i które propagował podczas swojego pontyfikatu takie jak: prawda, wolność i miłość.