• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Ledwie zaczął się rok szkolny, a w naszym liceum już maksimum zaangażowania, uczniowie na pełnych obrotach, gwar, śmiech, przebieranki… A wszystko to z powodu „Ballad i romansów”!

Jak co roku nasza społeczność włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem wskazaną lekturą były utwory z pierwszego tomu poezji A. Mickiewicza, co nie dziwi w Roku Romantyzmu Polskiego. Zadziwiać natomiast może skala przedsięwzięcia w naszej szkole. Narodowe Czytanie odbyło się w trzech odsłonach, wszyscy uczniowie mieli szansę wysłuchać przynajmniej kilku utworów, a przedstawiciele aż jedenastu klas przygotowali inscenizację wybranej przez siebie ballady. Ileż postaci dzisiaj pojawiło się na scenie w naszej auli, ile rekwizytów i ile kartek z fragmentami poezji romantycznej! Kolejny raz przekonaliśmy się, że kreatywność młodzieży nie ma granic, talentów u nas nie brakuje, a literatura (przy zaangażowaniu uczniów) zawsze się obroni.

Nasze czytelnicze świętowanie uświetniła swoją obecnością Starosta Powiatu Mrągowskiego Pani Barbara Kuźmicka – Rogala, która przy współudziale Pana dyrektora i Pani dyrektor przeczytała fragmenty „Romantyczności”.