We wtorek, 7 września 2021 roku społeczność naszej szkoły włączyła się w 10. jubileuszową edycję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą był dramat Gabrieli Zapolskiej – Moralność pani Dulskiej. W wydarzeniu wzięła udział Starosta Powiatu Mrągowskiego Barbara Kuźmicka – Rogala, odgrywając rolę tytułowej bohaterki.

Mimo że tragifarsa kołtuńska została napisana ponad 100 lat temu, nie jest utworem anachronicznym. Autorka stworzyła wyraziste, satyryczne postacie oraz pełne humoru sceny, a podjęta przez nią problematyka moralna jest wciąż aktualna. Osoby, które zaangażowały się w inscenizowaną lekturę dramatu, wykorzystały tekst Zapolskiej do aktorskiego popisu. W auli I LO znów zapanował duch teatru, a wszyscy kolejny raz mogli się przekonać, jak wiele talentów kryje w sobie nasza młodzież.

Gratuluję i dziękuję!

Agnieszka Kiślak