10 marca 2021r. rozpoczęła się  XXV Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Eliminacje w ramach tegorocznego Konkursu przebiegały w trzech etapach: szkolnym (10 marca 2021r.), diecezjalnym( 21 kwietnia 2021r.) i ogólnopolskim( 31 maja- 1 czerwca2021r.).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną etap szkolny i diecezjalny odbywał się w formie online.

Eryk Walędziak  z II b  został laureatem diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zajmując III miejsce. Gratulujemy!!!

Zakres  tematyczny tej edycji obejmował Księgę Ezechiela oraz Ewangelia według św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Eryk po zakwalifikowaniu się do etapu diecezjalnego  uczestniczył w kilku warsztatach  biblijnych proponowanych online.

Jest to nie zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa i w tym konkursie dotychczas uczestniczyło

500 000 uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. Ponadto uczestnikom towarzyszyło papieskie błogosławieństwo.

Fragment papieskiego błogosławieństwa.

Ojciec Święty życzył wszystkim biorącym udział w Konkursie ,,(…) Niech osobisty kontakt ze Słowem Bożym będzie dla Uczestników Konkursu zachętą do dzielenia się Biblią z innymi osobami, by ukazywać im zawartą w niej moc i nadzieję”. (Watykan 22 stycznia, 2021r.)

Trzecie miejsce Eryka w etapie diecezjalnym jest ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę ilość uczniów i szkół biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Jeszcze raz gratulujemy!

Urszula  Majewska