Etap szkolny tegorocznej edycji Olimpiady Statystycznej odbył się w czwartek 5 listopada i jego organizacja  ze względu na pandemię wyglądała inaczej niż w latach ubiegłych.  Uczniowie z klas: 1d, 2a, 2b, 2d i 3a rozwiązywali testy z domu w warunkach ściśle określonych przez organizatorów. Tematyka zadań dotyczyła między innymi: badań statystycznych, matematyki ze szczególnym uwzględnieniem rachunku prawdopodobieństwa, ekonomii, geografii społeczno-gospodarczej.

Do olimpiady przystąpiło  21 osób i do etapu okręgowego kwalifikacje uzyskało 11, czyli  zgodnie z regulaminem zdobyli więcej niż 50% możliwych do otrzymania punktów. Niestety  tylko 3 uczestników z najlepszymi wynikami weźmie udział w kolejnym etapie i będą to:  Szymon Pieczko i Kamil Tchórzewski  z klasy 3a  oraz  Weronika Wątorczyk z klasy 2a.  Już teraz życzymy im wytrwałości w dalszym  zgłębianiu wiedzy  z szeroko pojętej statystyki  i sukcesu w zawodach okręgowych.

Justyna Kindziera