11 września mogliśmy w naszej auli przenieść się w dawne czasy i poczuć atmosferę dziewiętnastowiecznej Warszawy. Wszystko za sprawą "Lalki" B. Prusa, czytanej przez reprezentantów klas maturalnych. Uczniowie z zaangażowaniem i kreatywnością odtworzyli najciekawsze (ich zdaniem) fragmenty utworu. Celem spotkania było przede wszystkim propagowanie czytelnictwa, a "Lalka" nadaje się do tego jak mało która polska powieść, ponieważ przedstawia realistyczny, ciekawy obraz świata, skomplikowanych, "z krwi i kości" bohaterów i jest napisana przepiękną, bogatą polszczyzną z dużą domieszką humoru. Można mieć nadzieję, że niesztampowy sposób zaprezentowania scen z powieści B. Prusa sprawi, że stanie się ona bliska każdemu uczniowi naszej szkoły.
przygotowała p. Agnieszka Kiślak