W czwartek 21 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Alicja Chmiel – kl.1c, Dominika Bałdyga – kl.1g i Zuzanna Borcz – kl.2d, wspierana przez Julię Nowotnik – kl.1c, Oliwię Biegaj i Paulinę Rakowską z kl.1g oraz Wiktorię Sękiel – kl.3a, wzięła udział w Finale III Edycji Konkursu dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Najlepszy z Najlepszych” i wywalczyła III miejsce, otrzymując ciekawe nagrody.

Konkurs sprawdzał wiedzę o Pojezierzu Mazurskim i organizowany był przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku dla 8 powiatów naszego regionu.

Etap szkolny przeprowadzony został 26 września, wzięło w nim udział 18 uczniów i wyniki rozwiązanego przez nich testu zadecydowały o kwalifikacji do finału.

W finale, który odbył się na terenie Ekomariny w Giżycku, młodzież musiała wykazać się wiedzą  z zakresu geografii, biologii,  ochrony środowiska, historii, kultury oraz aktualnych informacji o regionie, w którym mieszka. W pierwszym etapie drużyny odpowiadały na te same pytania, w drugim na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” , a Jurorzy dopytywali drużyny w celu uszczegółowienia odpowiedzi. Drużyna wspomagająca na widowni, również miała możliwość wykazania się wiedzą o Mazurach – Paulina i Wiktoria otrzymały nagrody. Zdobyte trzecie miejsce jest naszym sukcesem, ponieważ pierwszy raz startowaliśmy w konkursie o takiej tematyce i formule na szczeblu ponadpowiatowym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za chęć poszerzenia wiedzy o swojej małej ojczyźnie.

Justyna Kindziera