• 1.jpg
  • Promocja1.jpg
  • Promocja2.jpg
  • Promocja3.jpg
  • Promocja4.jpg
  • Promocja5.jpg
  • Promocja6.jpg
  • Promocja_7.jpg
  • s5.jpg

A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd…

Międzynarodowy Dzień Teatru w I LO obchodzony był niestandardowo. Nie obejrzeliśmy tym razem żadnego spektaklu (to do nadrobienia w najbliższej przyszłości), ale zainicjowaliśmy dyskusję na temat roli teatru we współczesnej kulturze. Gościem specjalnym spotkania był Giovanny Castellanos

– absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, mający w swoim dorobku artystycznym wiele spektakli teatralnych i performansów wyreżyserowanych w Polsce, USA, Niemczech, Hiszpanii.

Pan Castellanos opowiadał o swoich doświadczeniach reżyserskich, preferowanych konwencjach, ale przede wszystkim o magii teatru, który (w jego mniemaniu) przetrwa, mimo konkurencyjności filmu. Asumptem do rozmowy były wiersze (satyryczne i poważne) wygłaszane przez Konrada i Wojtka oraz wypowiedzi uczniów i nauczycieli naszej szkoły zarejestrowane podczas sondy przeprowadzonej przez Wiktorię i Wiktora z klasy 2a.

Po części oficjalnej odbyły się warsztaty dla grupy teatralnej z I LO. Rozmowa z człowiekiem, który na co dzień tworzy spektakle, pozwoliła młodzieży lepiej zrozumieć istotę pracy nad adaptacją sceniczną. Dużo uwagi poświęciliśmy także refleksji o rozwijaniu pasji i podejmowaniu życiowych wyzwań.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Pan Castellanos znalazł czas, aby odwiedzić naszą szkołę. Wszyscy pozostajemy pod urokiem Pana Reżysera, który nie tylko potrafi pięknie opowiadać o teatrze, ale przede wszystkim porywa swoją pasją i entuzjazmem.

 

                                                                                                                      Agnieszka Kiślak

ZOBACZ >>> Czym jest teatr dla I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie?