Dnia 2019.03.14 w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Liczby π. Dzień wszystkich miłośników i pasjonatów Królowej Nauk. By uczcić ten dzień uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach. Od samego rana w naszej szkole było czuć atmosferę tego matematycznego dnia za sprawą 2b. Korytarz i aula były ozdobione πęknymi ozdobami z motywem okręgów.

Podczas przerw uczniowie brali udział w różnych testach matematycznych. Szanse na zdobycie pierwszego miejsca były bardzo wyrównane, ponieważ uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Punkty można też było zdobyć w konkurencji, która miała wesprzeć bibliotekę szkolną - sprzedaż πernika. Dodatkowe punkty klasy mogły zdobyć za ubranie się w kółka oraz wykazać się kreatywnością, przygotowując filmik związny tematycznie z motywem przewodnim dnia "wKOŁO jest wesoło czyli matematyka na OKRĄGło".
Mistrzem dzisiejszego dnia została klasa 3a, tuż za nią była klasa 2c, a trzecie miejsce na podium zajęła klasa 1a. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za udział w tym wspaniałym dniu.

Kasia Krasowska
Dorota Wiśniewska