• 1.jpg
  • 2.jpg
  • baner1.jpg
  • s5.jpg

28 września 2018 r. wyruszyliśmy na wycieczkę turystyczną nad jezioro Chudek i do Leśniczówki Pranie.

Udaliśmy się na jedną ze ścieżek edukacyjnych w Nadleśnictwie Maskulińskie,  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod stuletnim dębem, w ten sposób upamiętniając  100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym żył i tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, po której wyruszyliśmy w las na podchody literackie. Klasa podzieliła się na dwie grupy.  Każda grupa dostała mapę, musiała dotrzeć w wyznaczone miejsca, ukryć koperty z zagadkami literackimi związanymi z autorem „Kroniki Olsztyńskiej”. Następnie należało odnaleźć  koperty i rozwiązać krzyżówki oraz rebusy. Przy tym zadaniu potrzebna był ścisła współpraca między członkami grupy. Udało się! Nikt się nie zgubił, zagadki zostały odgadnięte.

Podsumowaniem zmagań w terenie było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek,  rozmowy, żarty, nawiązywanie relacji koleżeńskich. Płeć piękna nie zapomniała o przygotowaniu słodkich niespodzianek  kolegom z okazji Dnia Chłopaka.

 

Zuzia tak wspomina wspólnie spędzone chwile:

Świetnie się bawiliśmy ukrywając przeciwnikom koperty w wyznaczonych miejscach ścieżki edukacyjnej i rozwiązując łamigłówki oraz zagadki związane z Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim.  Mimo deszczu i chłodu wszystkim dopisywały humory. Rozmawialiśmy ze sobą śmialiśmy się i żartowaliśmy.
Podsumowując, uważam, że nasza pierwsza wycieczka była naprawdę udana. Jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się dużą klasową rodziną.

                                                                                                                            Małgorzata Zielińska