Takimi słowami pełnymi zachwytu Marka Grechuty powitaliśmy wakacje.

W piątek, 22 czerwca 2018 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeliśmy dzwonek. I choć miał on wyraźnie radosny ton, bo obwieszczał początek upragnionych wakacji, w nie jednym oku zalśniła łza wzruszenia. Powodem takich emocji stało się pożegnanie dwojga wyjątkowych dla naszej szkoły nauczycieli- p. Iwony Muraszko i p. Mariusza Pniewskiego.

P. Iwona Muraszkood wielu lat dokładała wszelkich starań, by na półkach szkolnej biblioteki znajdowały się bestselery, nowości, ale także szlachetna klasyka, zawsze dbała, by nasze czytelnicze gusta nieustannie dojrzewały. Drugie pożegnanie dotyczy p. Mariusza Pniewskiego- nauczyciela historii, który szereg lat krzewił w naszych sercach miłość do przeszłości spisanej na kartach historii.

W ramach wdzięczności, pragniemy tym wyjątkowym pedagogom życzyć by znaleźli czas na marzenia, bo to one wznoszą duszę do gwiazd, czas na przyjaciół, bo tooni są źródłem radości, czas na zabawę, bo to sekret młodości, czas na śmiech, bo to pieśń pomagająca znosić trudy życia oraz czas na planowanie,bo to sekret umożliwiający znalezienie czasu na wszystkie wymienione punkty.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego jak zwykle nie zabrakło wyróżnień dla uczniów, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce, sporcie, czy konkursach. Jednak tym razem słowa uznania i gratulacje skierowane zostały także w stronę nauczycieli. P. wicestarosta- Magdalena Lewkowicz wyróżniła pracę p. Małgorzaty Zielińskiej i p. Dariusza Borysa, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursach i wraz z nimi osiągnęli sukces. P. Zielińska pracowała z Piotrem Zapertem, który zwyciężył w IV edycji konkursu recytatorskiego „ Polska poezja XX i XXI wieku” orazwziął udział w etapie centralnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. P. Borys przygotował do zwycięstwa w XXVI Wojewódzkim Turnieju Astronomicznym drużynę złożoną z naszych uczniów: Leny Borys, Szymona Salii Nikodema Witkowskiego.

Po serii wiwatów i gratulacji dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych nadszedł czas życzeń dla wszystkich: zdrowych, bezpiecznych, wspaniałych wakacji!

Lato na nas czeka!