• 2017-04-261nn.jpg
  • baner1.jpg

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyły się
DNI KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO
28- 30 października 2015 r.

28 października ( środa)
2. godz. lekcyjna - test językowy dla klas II ( około 20 minut)
3. godz. lekcyjna- test językowy dla klas I ( około 20 minut)
6. godz. lekcyjna prezentacje- uczniów z klas dziennikarsko- prawnych na wybrane tematy z nauki o języku dla klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 3a, 3b,
7. godz. lekcyjna- prezentacje uczniów na wybrane tematy z nauki o języku dla klas: 3c, 3e, 2a, 2b, 2c, 2d.

29 października ( czwartek)

"Bieg przez płotki językowe"- konkursy dla chętnych uczniów podczas przerw między lekcjami: po 1. lekcji, po 2. lekcji, po 3. lekcji. Uczniowie, którzy udzielą trzech poprawnych odpowiedzi uzyskają ocenę bardzo dobrą za aktywność.
Godz. 14. 30- "Kto wprowadza słowa do języka? Czy można mówić "sympatia"? Czym są bezwstydki? - o dawnych i współczesnych poglądach na język polski"- spotkanie zainteresowanych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mrągowskiego, z dr Agatą Hącią - językoznawcą, członkiem Rady Języka Polskiego.

30 października ( piątek)
2. godz. lekcyjna - warsztaty dla młodzieży z dr Agatą Hącią na temat: "O nogach złodzieja, królewskich przyprawach i rzewnych lwach - czyli o tym, jak zmieniają się znaczenia wyrazów"
3. godz. lekcyjna- warsztaty dla młodzieży z dr Agatą Hącią na temat: "Trafiamy w sedno czy w punkt? Gonimy w piętę czy w piętkę? Nie idźcie czy: idźcie tą drogą? - o tym, skąd się biorą frazeologizmy i jak ich używać".

* Godz. 16.00- Wieczornica: " Słowem malowane...duszy pejzaże" czyli o sztuce nazywania przeżyć- inne spojrzenie na poezję, ćwiczenia, eksperymenty, doświadczenia prowadzące do przeżycia przygody intelektualnej.
* Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego
Laureaci konkursu:

I miejsce- Julia Kuźmińska- kl.2c ( klasa dziennikarsko- prawna)
II miejsce- Tomasz Leonik- kl.1a
II miejsce- Lidia Święcka- kl. 2c