JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

Dnia 26 października 2015 roku w naszej szkole odbył się XV Dzień Papieski pod tytułem: "Jan Paweł II - patron rodziny". Część artystyczną przygotowała klasa 2c z ks. Wojciechem Leszczyńskim. Uczniowie przybliżyli nam myśl Jana Pawła II, że małżeństwo i rodzina pojmowane w duchu Ewangelii są drogami do szczęścia i realizacją wzniosłego powołania do miłości.
Jan Paweł II był, jest i będzie dla wielu z Nas ogromnym autorytetem, przewodnikiem życia. Papież Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014 roku powiedział : "Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera".
Na szczególne podkreślenie zasługuje scenariusz Dnia Papieskiego oraz sposób jego realizacji przez młodzież. Bardzo dobrze dobrane i zaprezentowane myśli Świętego Jana Pawła II oraz projekcje multimedialne były niezwykle sugestywne i spotkały się z bardzo dobrym, uważnym odbiorem przez uczniów i nauczycieli obecnych tego dnia w auli szkolnej. Dziękujemy za to ks. Wojciechowi Leszczyńskiemu oraz koleżankom i kolegom z klasy 2c.