• 1.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1_16.jpg
  • s5.jpg

Jesień nastraja do wspomnień i do sięgania po rodzinne albumy. Idąc tym tropem, trafiliśmy w środę 23.11.16 r. do Mrągowskiego Muzeum na wystawę „Mrągowo w fotografii. 1945-1980. Edycja III”. Jest to kolejna odsłona wspomnień o Mrągowie, której współautorami są mieszkańcy naszego miasta. Zorganizowanie wystawy możliwe było dzięki mrągowianom, którzy odpowiedzieli na apel muzeum o użyczenie zdjęć z prywatnych archiwów. Młodzi ludzie, tacy jak my, zyskali świetną okazję do poznania dziejów swojego rodzinnego miasta, a starsi, by ożywiać wspomnienia.


Natalia

Z ogromną ciekawością przyglądałam się miejscom, które tylko dzięki opisom mogłam zlokalizować na współczesnym planie miasta. Uświadomiłam sobie, że także dla mnie pewne miejsca są już tylko wspomnieniem, np. dworzec PKS przy ul Wojska Polskiego.


Karolina

Wiem, że muzeum planuje kolejną edycję wystawy „Mrągowo w fotografii”, więc przejrzę albumy moich rodziców i dziadków w poszukiwaniu ciekawych eksponatów. Może na kolejnej wystawie pojawią się zdjęcia z moich rodzinnych archiwów.


Asia

Dla mnie wystawa będzie inspiracją. Chciałabym uwiecznić te miejsca w Mrągowie, które wkrótce mogą przestać istnieć. Za kilka lat będą świetną pamiątką, nie tylko rodzinną.

 

Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy także historii Pikniku Country, którego jubileusz 35-lecia Mrągowskie Muzeum uczciło wystawą piknikowych pamiątek.


Dziękujemy panu Tomaszowi Wasilewskiemu, który zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą na temat Mrągowa.

 

 


N. M.