• 2019-03-20.jpg
  • baner1.jpg
SUKCES NIKODEMA WITKOWSKIEGO W OLIMPIADZIE STATYSTYCZNEJ

Nikodem, został FINALISTĄ Olimpiady Statystycznej. Droga do sukcesu była długa i wieloetapowa. Wszystko zaczęło się 16 listopada 2016 roku, kiedy w 290 szkołach całej Polski odbyły się zawody szkolne, do których przystąpiło blisko 2,5 tys. uczniów, którzy z nadzieją na zwycięstwo musieli rozwiązać test w formule on-line z zadaniami z zakresu m.in. ekonomii, przedsiębiorczości, przemian społeczno-gospodarczych Polski i świata, przyrody, nauk o zdrowiu, współczesnych światowych zagrożeń.

Wysoki wynik uzyskany przez Nikodema pozwolił mu na udział w etapie okręgowym, który odbył się 13 stycznia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie , gdzie pod czujnym okiem komisji rozwiązał test i zakwalifikował się do części ustnej - musiał odpowiedzieć na zadania problemowe. Po tym etapie nastąpiły dni oczekiwania na zestawienie krajowe wyników. Do części pisemnej zawodów centralnych kwalifikowało się 70 uczniów z najlepszym wynikiem i nasz pierwszoklasista znalazł się wśród nich. W środę 29 marca w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie Nikodem rozwiązał test on-line części pisemnej zawodów centralnych i już po dwóch godzinach wiedział, że 19 kwietnia pojedzie na zawody ustne kończące statystyczne zmagania. Od listopada Nikodem pomyślnie przechodził poszczególne etapy olimpiady i z ostatnim w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie, również sobie poradził. Po odpowiedzi ustnej i zestawieniu wyników punktowych z częścią pisemną Nikodem uplasował się na 16 miejscu w Polsce. Tytuł Finalisty, to wielki sukces naszego ucznia, ale największą radość sprawił mu "Złoty Indeks", który otwiera mu drogę na wiele kierunków 6 prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Gratulujemy Nikodemowi tak wspaniałego wyniku!!!

Przygotowała Justyna Kindziera